A következő negyedév sem kedvez majd az álláskeresőknek: a megkérdezett 770 munkaadó 10 százaléka tervez létszámbővítést, 14 százaléka csökkenésre számít, háromnegyedük szerint azonban nem lesz változás az általuk foglalkoztattak számában - derül ki a Manpower Magyarország által idén először elkészített negyedéves munkaerő-piaci előrejelzésből. A cég idén a világ 34 országában kérdezte meg a munkaadókat, hogyan látják a munkaerő létszámának alakulását a következő negyedév végéig.
A stagnálást várók magas száma egyfajta stabilitást jelez: jelen esetben azt, hogy a munkáltatók jelentős része már végrehajtotta a fájdalmas leépítéseket, legalábbis az ország nyugati felében - mondta Kiss Judit, a cég ügyvezető igazgatója.
A kelet-magyarországi munkaadók eddig kivártak, de a válság hatásai utolérték őket is. A következő negyedévben csak a köz-, szociális és egyéb közösségi szolgáltatások ágazatban számítanak a foglalkoztatás igen szerény növekedésére, ez elsősorban a közmunkaprogramok hatásával magyarázható. A legpesszimistábbak a gyártás, termelés ágazat munkaadói, ahol tízszázalékos létszámcsökkenésre számítanak.
