BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eredménytelen a kockázati tőkeprogram két pályázata is

2009. június 8. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség tegnap szűkszavú közleményben az uniós Jeremie program forrásaiból finanszírozni tervezett Új Magyarország Kockázati Tőkeprogram két pályázatát is eredménytelennek nyilvánította, a pályázatok elbírálásának folyamatát, a pályázók esélyegyenlőségének minden kétséget kizáró és maradéktalan érvényesítését szem előtt tartva. Vagyis hiába pályázott 18, illetve öt alapkezelő a GOP-2009-4.3 Közös Alap és a KMOP-2009-1.3.3 Co-investment Alap felhívásaira. Az NFÜ szerint a pályázatok elbírálásának érdemi értékelési szakaszába a Közös Alap esetében a pályázók 70 százaléka nem jutott el. Mindkét felhívásnál túligényelték a keretet: a GOP-nál 30,5 milliárd forintra érkezett 65, a KMOP négymilliárdos keretére pedig húszmilliárdos igény. Az intézkedés mindenesetre nem volt teljesen váratlan: korábban is lehetett hallani arról, hogy felülvizsgálati eljárást indított az NFÜ a programnál. A két pályázatot a tapasztalatok összegzését követően július 15-ig újra meghirdetik, megvizsgálva a keretemelés szükségességét is - írja a közlemény. Egyelőre nem tudjuk, mi történhetett, mindenesetre ha újra megjelenik a felhívás, ismét indulni fogunk - mondta a Napinak Alpek István, a Primus Capital igazgatósági tagja.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet