BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarország a legjobb felhasználó a régióban

2009. május 25. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kelet-közép-európai régióban eddig Magyarország teljesített legjobban az európai uniós források felhasználásában: a térség 11 százalékos átlagával szemben hazánk már a 2007 és 2013 között rendelkezésre álló forráskeretek több mint egynegyedét lekötötte - közölte a KPMG. Magyarország az eddig lekötött mintegy 6,5 milliárd euró legnagyobb részét a közlekedés-, a gazdaság- és a vidékfejlesztés területén használta fel az elmúlt két évben, de emellett az egészségügyi és energetikai beruházások is dinamikusabban haladtak, mint a régió legtöbb országában. A tanácsadó cég tíz országot vizsgáló tanulmánya szerint a régió az időarányosan várható ütemnél lassabban hívja le az uniós forrásokat: az összesen mintegy 266 milliárd euró értékű keret nagy része a strukturális, kisebb hányada pedig a mezőgazdasági és vidékfejlesztési, valamint halászati alapokból származik. A források több mint felét Lengyelország és Csehország használhatja fel. Magyarország mellett Csehország és Szlovénia is jól halad az uniós pénzek lekötésével, míg Lengyelország és Románia teljesítménye a régiós átlagot sem éri el.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet