BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idénymunkával pótolná ki a kormány az önkormányzati munkalehetőségeket

2009. május 20. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Út a munkához program keretében elsősorban a rendelkezésre állási támogatásban részesülőknek, másodsorban pedig a nyilvántartott álláskeresőknek kíván munkalehetőséget biztosítani a mezőgazdaságban a kormány - jelentette be Simon Gábor, az SZMM államtitkára a tegnapi kormányszóvivői tájékoztatón. Előreláthatólag több tízezer mezőgazdasági idénymunkás foglalkoztatása valósítható meg így. A mezőgazdasági vállalkozók által a munkakezdés előtt két héttel jelzett munkaerőigények a regionális munkaügyi központokhoz érkeznek, ahonnan a területi kirendeltségekre és az önkormányzatokra továbbítják azokat, végül az önkormányzat értesíti az idénymunkára alkalmas munkavállalókat. Az államtitkár szerint az áprilisban indult Út a munkához programban mintegy 66 ezer - korábban rendszeres szociális segélyben részesülő - munkavállaló hatórás közcélú foglalkoztatása valósulhat meg, közel 50 milliárd forintból.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet