Az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) keddi ülésén sem született döntés a két országos kereskedelmi tévécsatorna koncessziósdíj-csökkentési kérelméről, a legközelebbi szavazás a jövő héten lesz. Nem született határozat az országos földfelszíni kereskedelmi rádiós műsorszolgáltatási jogosultságok, vagyis a Sláger Rádió és a Danubius frekvenciájának ügyében sem, a testület legkevesebb 30, legfeljebb 60 nap múlva új szavazást tart. Az RTL Klub és a TV2 az 1,8-2 milliárd forintos jelenlegi koncessziós díj megfelezését szeretné elérni, ám ezt a MTV ellenzi, mások pedig azzal érvelnek, hogy a kereskedelmi tévéknek nyújtott engedmény pusztán profitmentés lenne, ami közvetlenül egyetlen munkahely megtartását sem szolgálja. Majtényi László ORTT-elnök úgy véli, a teljes magyarországi médiarendszer bedőlhet az esetleges díjcsökkentés nyomán.
