Áprilisban összesen 7617 személygépkocsit és kishaszonjárművet helyeztek forgalomba Magyarországon - derül ki a Datahouse kimutatásából. A Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalának adatai alapján készült statisztika szerint ugyan továbbra is a január volt a hazai autópiac leggyengébb hónapja az idén - 7,4 ezer kocsival -, a visszaesés azonban áprilisra lett a legjelentősebb. A márciusi, éves szinten 34 százalékos csökkenést ugyanis bőven felülmúlta a múlt havi 54 százalékos mínusz. Az idei első negyedév átlagához képest is lényegesen gyengébb lett a teljesítmény: az első három hónapban ugyanis 26,4 ezer gépjármű került forgalomba, 41,4 százalékkal kevesebb, mint egy évvel ezelőtt.
