BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újraosztották a kibocsátási kvótákat

2009. április 27. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az energetikai cégek költségeit jelentősen növeli a következő években a tegnap kiosztott, csökkentett szén-dioxid-kvóta. A legnagyobb kibocsátóknak az erőművek, a távhőszolgáltatók, valamint a saját célú tüzelőberendezéssel rendelkező cégek és ipari távhőtermelők számítanak. A hétfőn kiosztott évi összes 23,9 millió tonnából az áramtermelő erőművek összességében évi 11,99 millió kibocsátási egységet kaptak 2008-ra és 2009-re. 2005 és 2007 között a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium adatai szerint minden évben a limit alatt maradt a tényleges kibocsátás, a felesleges kvótákat adni-venni lehetett. A dunaújvárosi EMA-Power 1,2 milliós tonnás kibocsátására eddig 407,3 ezer tonnás kvótával rendelkezett, most majd 1,07 millió tonnával gazdálkodhat. A lakossági és közületi távhőtermelők ugyanakkor a kihasználatlan 2,27 millió tonnával szemben 2009-re 1,519 millió tonna kvótát kaptak.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet