Egy hónap alatt csaknem ötezerrel nőtt a nyilvántartott munkanélküliek száma az észak-magyarországi régió három megyéjében, márciusban pedig már 110,5 ezer állástalant tartottak nyilván. A regionális munkaügyi központ adatai szerint Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád megyében a nyilvántartott álláskeresők száma alapján a munkanélküliségi ráta márciusban elérte a 21,4 százalékot - írta az MTI-Eco. A legtöbb állástalant továbbra is Borsod-Abaúj-Zemplén megyében tartották nyilván, számuk megközelítette a 69,5 ezret. A régió fokozottan hátrányos helyzetét jelzi, hogy Borsod-Abaúj-Zemplén a második, Nógrád pedig a harmadik legmagasabb mutatóval rendelkezik az országban, de Heves megye átlaga is az országos fölött van. Márciusban a három megyében 13 munkáltató csaknem hétszáz főt érintő csoportos leépítést hajtott végre.
