A Vám- és Pénzügyőrség Közép-dunántúli Regionális Nyomozó Hivatala különösen nagy értékben elkövetett adócsalás megalapozott gyanúja miatt indított eljárást négy használtautó-kereskedő céggel szemben. A társaságok az elmúlt három évben összesen 1083 személygépkocsit hoztak be az Európai Unió területéről Magyarországra. A járművek forgalomba helyezésekor a gazdasági társaságok a regisztrációs adót rendben megfizették, azonban az autók értékesítését követően az áfát nem vallották be és meg sem fizették. A hatóság szerint a kereskedők több mint 550 millió forint kárt okoztak a központi költségvetésnek: 2006-ban 92 millió, 2007-ben 310 millió, 2008-ban 115 millió, 2009-ben pedig 40 millió forint áfa befizetését mulasztották el.
A regionális nyomozó hivatal egy héttel ezelőtt házkutatást tartott a gazdasági társaságok székhelyén, valamint vezetőinek lakásán, és több okirati bizonyítékot is lefoglalt. A cégek tevékenységét háttérből irányító székesfehérvári férfit április 7-én őrizetbe vették, majd az ügyészség indítványára a Székesfehérvári Városi Bíróság 30 napos előzetes letartóztatását rendelte el.
