A nyilvánosságot mellőzve egyeztetett tegnap Bajnai Gordon miniszterelnök-jelölt a kormány több tagjával. A több órán át tartó megbeszéléseken személyi ügyek nem kerültek szóba, a miniszterek státusriportot adtak Bajnainak, illetve beszámoltak azokról a terveikről, amelyeket a kormány korábban lesöpört az asztalról. Bajnai kedden Kiss Péter kancelláriaminiszterrel, Veres János pénzügyminiszterrel, Szűcs Erika szociális és munkaügyi, Hiller István kulturális és oktatási, Molnár Csaba közlekedési, Székely Tamás egészségügyi és Szekeres Imre honvédelmi miniszterrel folytatott megbeszéléseket. Székely még a találkozó előtt kijelentette: lemond, ha az új kormány forrást kíván elvonni az egészségügytől. Bajnai a miniszterek mellett a parlamenti pártokkal is tárgyalásokat kíván folytatni, a pártelnököknek már megküldte meghívóját. Erre a KDNP lényegében azonnal válaszolt, az ellenzéki párt nem kíván egyeztetni az általa illegitimnek tartott miniszterelnök-jelölttel.
