BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fegyelmezetlenek voltak tavaly a távközlési cégek

2009. április 6. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) tavaly összesen 215 esetben szabott ki bírságot piacfelügyeleti eljárások keretében, a büntetések összesített értéke 206 millió forint volt. Mind az eljárások száma, mind a bírságok értéke jelentős mértékű növekedés 2007-hez képest: akkor a hatóság 31 esetben összesen 61 millió forint értékben szabott ki büntetéseket. A büntetési dömping az NHH beszámolója szerint részben a tudatosabb, határozottabban érvényesített bírságpolitikának, a szabálytalanságokkal szembeni keményebb fellépésnek köszönhető, igaz, szerepe volt annak is, hogy több, a megelőző évben kiadott felhívás utóellenőrzésére 2008-ban került sor. Szinte minden harmadik esetben kellett felszólítani a szolgáltatókat a mintegy 1200 hatósági ellenőrzés során a jogkövető magatartásra, de 2007-hez képest 36 százalékkal nőtt a hatósági ellenőrzések száma is. Tavaly az NHH a legtöbb bírságot - mintegy 93 millió forintot - az egyedi előfizetői szerződések szabálytalanságai, valamint közel 40 millió forint értékben az általános szerződési feltételek nem megfelelő módosításai miatt szabta ki.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet