BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesen keresnek új állást a válságban elbocsátottak közül

2009. március 23. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt mintegy fél évben több mint 23 ezer ember veszítette el állását a csoportos létszámleépítések során - tájékoztatta a Foglalkoztatási és Szociális Hivatal az Országgyűlés foglalkoztatási és munkaügyi bizottságát a tegnapi ülésen. A tavaly október óta elbocsátottak közül 3270-en idén márciusban váltak munkanélkülivé. Kimondottan alacsony ugyanakkor az álláskeresők száma: februárig mindössze 2664-en keresték fel a munkaügyi kirendeltségeket. Az adórendszer átalakításával a foglalkoztatás javítását célzó törvényjavaslatot a bizottság általános vitára alkalmasnak találta. Keller László, a Pénzügyminisztérium államtitkára szerint a javaslat csökkentené az élőmunka terheit és mérsékelné a marginális adóterheket. Mindemellett a bizottság döntése szerint a parlament megvitathatja a társadalombiztosítási törvény módosítására tett javaslatot is, amely 2027-re három évvel, 65 évre emelné a nyugdíjkorhatárt Magyarországon.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet