Miután a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) megszüntette a negyedik mobilszolgáltató piacra lépését célzó pályázatot, meghosszabbították a tendercsomag többi pályázatának elbírálási határidejét. A hatóság tavaly októberben összesen hét frekvenciacsomagra írt ki pályázatot, a 450 MHz-es frekvencia újbóli hasznosítására, valamint a 26 GHz-es frekvenciatartomány használatba vételére meghirdetett pályázatok elbírálása még folyamatban van. Egy kormányrendelet szerint a pályázatok elbírálását a kiírástól számítva 150 napon belül be kell fejezni, azonban a határidőt egy alkalommal a hatóság legfeljebb 30 nappal meghosszabbíthatja.
