Elkészült a Magyarország elektronikus közigazgatási fejlesztéseit egységesítő keretrendszer. Az Új Magyarország fejlesztési terv forrásaiból finanszírozott, összesen mintegy 900 millió forintos költségvetésű projekt célja a közigazgatási szolgáltatások hatékonyságának és színvonalának javítása, valamint a közigazgatási folyamatok átalakítása az ügyfélközpontú működés érdekében. A hazai közigazgatási informatikát jelenleg különálló, szigetszerű, együttműködésre szinte alkalmatlan alrendszerek jellemzik. Baja Ferenc kormánybiztos szerint a projekt eredményeként létrejött húsz új szabványt, száz új dokumentumot és az egységes keretrendszert a Közigazgatási Informatikai Bizottság március 12-én elfogadta és ajánlásként adja ki. Ezzel a szabványok, eljárásrendek és követelmények alkalmazása a központi közigazgatás mintegy száznegyven intézménye számára válhat kötelezővé az e-közigazgatási fejlesztések során.
