BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyobb recesszióval is számol a kormány

2009. március 16. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormánynak van vészforgatókönyve arra az esetre, ha a magyar gazdaság visszaesése 3,5 százaléknál nagyobb lesz - jelentette ki tegnap Veres János a Napkeltében. A pénzügyminiszter szerint a magyar gazdaság nyitott, és a GDP alakulására erősen hat a német export, így ha a német gazdaság a most prognosztizált három százaléknál is nagyobb mértékben csökken, akkor a magyar GDP is erőteljesebben visszaeshet. Ebben az esetben veszi elő a kormány a vészforgatókönyvet, amelyről a miniszter részleteket nem kívánt elárulni. A magyar kormány új adócsomagja Veres szerint két meghatározó szempontot vesz figyelembe: a GDP alakulásánál az Európai Bizottság érvényes, Magyarországra vonatkozó prognózisát, valamint a 2,9 százalékos GDP-arányos államháztartási hiánycélt. A PM vezetője szerint mindenáron el kell kerülni, hogy a hiánycél teljesítésének elmulasztásával az EU kiterjessze Magyarországra a túlzottdeficit-eljárási szabályt. Ez utóbbi ugyanis az uniós támogatások elvesztésével járhat.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet