A Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) helyszíni ellenőrzése után kedden délelőtt elhallgatott a Jonathán Rádió Kft. által üzemeltetett miskolci (Gold FM 106,5 Mhz) rádió. Az adóberendezés lepecsételését azonban a helyszínen a tulajdonos kft. megbízottja megakadályozta. A rádió kedd este 18.00 óra óta újra sugároz, ezzel a - jelenleg már felszámolás alatt álló - Jonathán Kft. ismételt jogsértést követett el. Márton György, az NHH szóvivője a Napinak elmondta: a hatóság eltökélt a jogsértő állapot felszámolására, a lehetséges jogi eszközöket még vizsgálják. Az NHH az éves frekvenciahasználati díj tízszeresét kitevő bírságot szabhat ki, ám a Jonathán Kft. már eddig is mintegy 105,5 millió forintos műsorsugárzási díjjal tartozik az ORTT-nek. A társaság által üzemeltetett nyíregyházi, debreceni és miskolci Gold rádiók műsorszolgáltatási szerződését épp a tartozás miatt mondta fel 2008 nyarán az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT), ezt követően az NHH visszavonta a rádiók számára a frekvenciahasználatot lehetővé tevő rádióengedélyt.
