BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Túl későn szóltak Diósgyőrből

2009. február 26. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rossz véleménnyel van Gyurcsány Ferenc azokról a vállalatvezetőkről, akik nem az alkalmazottaikkal közösen keresik a kiutat a bajból. Egy miskolci fórumon a miniszterelnök tegnap kijelentette: a diósgyőri kohászatot működtető DAM 2004 Kft. csak az utolsó utáni pillatanban jelezte, hogy leállítja a termelést és mintegy 900 embert bocsát el. Gyurcsány szerint a cégtulajdonos ezzel kész helyzet elé állított mindenkit, pedig mint fogalmazott: "900 munkahelyet nem lehet leakasztani a szögről". A kormányfő csütörtökön a BorsodChemnél (BC) tett látogatása során kijelentette: a diósgyőri vasmű esetében már elég nehéz beavatkozni. Amint arról beszámoltunk, a napokban kormányzati segítségre volt szükség annak érdekében, hogy a BC vezetése megváltoztassa 550 fős csoportos leépítési terveit. Ötvenezer állás megtartását teszi lehetővé a szerdai kormányülésen elfogadott 30 milliárd forintos, európai uniós forrásból finanszírozott munkahely-megőrzési támogatás. Minden ötödik munkanap bérköltségét átvállalják a munkáltatótól, a pályázó cégek munkavállalóinak legfeljebb 50 százalékáig.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet