Eddig körülbelül húszezer munkahely szűnt meg Magyarországon a pénzügyi-gazdasági válság miatt - jelentette ki Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter pénteken. A brit nagykövetség és a CEU közösen szervezett konferenciáján a miniszter rámutatott: további elbocsátásokra lehet számítani, de a nehézségek ellenére meg kell őrizni a foglalkoztatási és a beszállítói rendszerek működőképességét. Magyarországon az uniós tagállamok közül az egyik legalacsonyabb a foglalkoztatottság szintje: mindössze az állampolgárok 57 százaléka számít aktív dolgozónak. A munkahelyek megőrzése érdekében a kormány programot indít: az ötödik munkanapon képzéseket szervezhetnének a vállalkozások, amelyek költségeit a kormány fedezné, de egyben biztosítaná azt is, hogy a munkavállalók a négynapos munkahét ellenére is teljes bért kapjanak.
A gazdasági válsággal kapcsolatos nemzetközi intézkedésekről szólva Bajnai Gordon úgy fogalmazott: a protekcionista kormányzati lépések veszélyes utat jelentenek. Az ilyen megoldások ugyanis komoly teret engednek a nacionalizmusnak, ami pedig a demokratikus berendezkedés alapjait fenyegeti.
