BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Húszezer állást sodort el eddig a válság

2009. február 8. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eddig körülbelül húszezer munkahely szűnt meg Magyarországon a pénzügyi-gazdasági válság miatt - jelentette ki Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter pénteken. A brit nagykövetség és a CEU közösen szervezett konferenciáján a miniszter rámutatott: további elbocsátásokra lehet számítani, de a nehézségek ellenére meg kell őrizni a foglalkoztatási és a beszállítói rendszerek működőképességét. Magyarországon az uniós tagállamok közül az egyik legalacsonyabb a foglalkoztatottság szintje: mindössze az állampolgárok 57 százaléka számít aktív dolgozónak. A munkahelyek megőrzése érdekében a kormány programot indít: az ötödik munkanapon képzéseket szervezhetnének a vállalkozások, amelyek költségeit a kormány fedezné, de egyben biztosítaná azt is, hogy a munkavállalók a négynapos munkahét ellenére is teljes bért kapjanak.
A gazdasági válsággal kapcsolatos nemzetközi intézkedésekről szólva Bajnai Gordon úgy fogalmazott: a protekcionista kormányzati lépések veszélyes utat jelentenek. Az ilyen megoldások ugyanis komoly teret engednek a nacionalizmusnak, ami pedig a demokratikus berendezkedés alapjait fenyegeti.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet