Az idén biztosan drágulnak a személygépkocsik Magyarországon, azt azonban egyelőre nehéz megjósolni, milyen mértékű lesz az áremelés. A márkakereskedőknél jellemzően még mindig a 250-260 forintos euró/forint árfolyamon importált autók állnak a "kirakatban", a készlettisztítás azonban néhány hónapon belül véget érhet, ezután a gépjármű-forgalmazók már valamilyen mértékben kénytelenek lesznek érvényesíteni az árfolyamhatásokat a fogyasztói árakban. A Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének (MGE) elnöke szerint árcsökkenésre szinte biztosan nem lehet számítani idén, amint a mostani készletek kifutnak, az importőröknek át kell gondolniuk az árképzést. Győző Gábor ugyanakkor hangsúlyozta: ez nem feltétlenül jelent azonnali áremelést. A lapunk által megkérdezett vezérképviseletek nem tudtak pontos választ adni arra, hogy milyen mértékű drágulásra lehet majd számítani.
Az MGE elnöke a Napinak elmondta: vannak olyan pesszimista várakozások is, amelyek szerint a készletkiárusítások (a csekély kereslet miatt) csak a második félévben érnek véget. Ennek ellenére az egyesület továbbra is tartja előrejelzését, amely szerint 2009-ben körülbelül 120 ezer új autót adnak el Magyarországon. Győző Gábor szerint márkánként változó, hogy egy-egy importőr milyen mértékben tudja tompítani az árfolyamhatásokat. Bár a nyersanyagárak némileg enyhíthetik az áremelés irányába mutató tendenciát, a gyártói oldalon nem szabad megfeledkezni a banki források "kiszáradásáról", az ágazati termelés napi finanszírozási problémáiról. Bár a forint gyengeségéből adódóan jelentős terhek nehezednek az importőrökre, egyes piaci szereplők szerint az autómárkák piaci pozícióinak megtartása miatt radikális áremelésre nem kell számítani.
