Áprilisban negyedik alkalommal rendezik meg a Széchenyi-futamot, az alternatív hajtású járművek nemzetközi versenyét. A környezetvédelmi tárca szervezésében az Alternatív Hajtású Járműsport Szövetség, az Inno-Mobil Sportegyesület és a Széchenyi István Egyetem közreműködésével 2005 óta megtartott verseny célja, hogy szakmai nyilvánosságot teremtsen a környezetbarát meghajtású, a mindennapokban is használható járművek fejlesztőinek. A rendezvény fiatal tervezők találmányaira épül, a szervezők szerint évről évre egyre több olyan pályázat érkezik a versenyre, amely hatékony megoldást kínál a környezetvédelmi problémákra. A legjobb ötletek innovációs díjban részesülnek, ami segítséget nyújthat a további sikeres fejlesztési munkákhoz. A verseny összdíjazása 2008-ban meghaladta az 1,2 millió forintot.
