BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizedével szűkült tavaly a magyar autópiac

2009. január 14. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt évben 10,4 százalékkal kevesebb új autót értékesítettek Magyarországon, mint 2007-ben. A Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének (MGE) adatai szerint 2008-ban összesen valamivel több mint 158 ezer személygépkocsi talált gazdára. A legtöbb autót, mintegy 26,8 ezer darabot, 2008-ban is a Suzuki tudta eladni, bár a társaság piaci részesedése tavaly 1,3 százalékkal, 16,9 százalékra esett. A legnagyobb mértékben a 0,2 százalékos piaci részesedéssel rendelkező Subaru tudta növelni eladásait: a 149,2 százalékos növekedés mintegy 380 eladott járművet takar. A legjobb értékesítéseket produkáló márkák között 2007-hez hasonlóan megtalálható - a Suzuki mellett - az Opel, a Ford, a Volkswagen, a Skoda és a Toyota.
Az értékesített darabszám vonatkozásában meglepetést jelent a több mint tízszázalékos visszaesés, hiszen az ágazatban még a nemzetközi válság kirobbanását követő keresletgyengülés után is 170 ezer felett várták a teljes piaci eladási mutatót. Egy évvel korábban megközelítőleg 177 ezer új autót vásároltak Magyarországon. Az MGE adatai alapján tavaly a kereskedésekben elérhető mintegy 40 autómárkának csupán a harmada tudta növelni az értékesített darabszámot 2007-hez képest, 10 százalékot meghaladó piaci részesedést pedig mindössze három márka, a Suzuki, az Opel és a Ford tudhatott magáénak.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet