BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarország tiltja az ír sertéshús fölhasználását

2008. december 16. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Valamennyi Írországból érkező, 2008. szeptember 1. és 2008. december 6. között előállított sertéshús- és zsírszállítmányt vizsgálat nélkül meg kell semmisíteni, a már földolgozott tételeket pedig kötelezően ellenőrizni kell, és csak akkor szabad tovább forgalmazni, ha nem vagy csak a határérték alatti mértékben tartalmaz dioxint vagy dioxinszerű anyagot. Süth Miklós országos főállatorvos a múlt heti európai bizottsági ajánlás biztosította lehetőséggel élve tiltotta meg az ír hús felhasználását. Az ajánlásban egyébként az szerepel, hogy ha a húskészítményeknél az alapanyagként fölhasznált ír eredetű sertéshús mennyisége nem éri el a húsz százalékot, az forgalomba hozható vizsgálat nélkül is. A Kaiser Food májasainak laboratóriumi vizsgálata negatív lett, vagyis az a több mint 16 májas termék, amihez felhasználták a december elején a cég abdai üzemébe érkezett ír eredetű sertésmájat, biztonságos és fogyasztható, így visszakerülhet a boltokba - mondta a Napinak Bognár Lajos. Az országos főállatorvos helyettese szerint a hétfőn bejelentett új ír eredetű sertéshús- és zsírszállítmányok vizsgálati eredményei jövő hétfőre várhatóak.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet