Gyári munkásoktól származó információk szerint mintegy 800 szlovákiai munkás adta be önként a felmondását az esztergomi Suzuki-autógyárban, abban bízva, hogy így háromhavi fizetésüknek megfelelő összeghez juthatnak - értesült a pozsonyi Új Szó. A munkások annak hallatán léptek, hogy mindazok, akik december 18-ig felmondanak, a 13. havi fizetés mellett megkapják januári és februári bérüket is. Ám a híreszteléssel ellentétben csak azokat illeti meg ez az összeg, akiknek beutaztatását a Suzuki a jövőben nem tudja biztosítani, vagyis az autógyár 30 kilométeren belüli körzetéből érkezőkre nem vonatkozik ez az ajánlat. Az Esztergommal szemben, a Duna másik partján, a 30 km-es körzeten belül fekvő Párkányból átjáró dolgozók közül többen úgy vélik, hogy a tájékoztatás nem volt egyértelmű, mert csak azután tudták meg, hogy az önkéntes felmondásért ígért pénz pontosan kinek jár, amikor már aláírták a felmondási papírokat. A Suzuki egyik alkalmazottja a lapnak elmondta, hogy a tömeges felmondás miatt sok munkahely üresen maradt, ezért a kényszerszabadságra küldöttek egy részét már visszahívták dolgozni.
