A főpolgármesteri kabinet elképzelése szerint mégiscsak lesz dugódíj Budapesten, igaz, bevezetése csak 2010 utánra várható. A fővárosi komplex személyforgalmi behajtási díj, azaz a dugódíj rendszerének megvalósíthatósági tanulmányát 2009 júniusára készítenék el - értesült az Index. A korlátozás nemcsak a teherautókra, hanem a személyautókra is vonatkozik majd. Nyáry Krisztián, a főpolgármesteri hivatal kommunikációs igazgatója szerint a 2010 után bevezethető rendszer célja a forgalmi torlódások csökkentése, a budapesti levegőminőség javítása és a közösségi és kerékpáros közlekedés előnyben részesítése. Az elmúlt időszakban a Városkutatás Kft. készített koncepciót a behajtási díj bevezethetőségéről, a Parking Kft. pedig kidolgozta a teherforgalmi behajtási korlátozások stratégiáját, s nemrégiben elkészült Budapest új szmogriadó-rendelete: a megvalósíthatósági tanulmány ezeken a dokumentumokon alapulhat.
