Magyarország az eddigi ismeretek szerint inkább csak tranzitország volt a dioxinos disznóhússzállítmányok számára - jelentette be Süth Miklós országos főállatorvos, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) szakállamtitkára. Tájékoztatása szerint a lengyel társhatóság jelzése után eddig három tételt sikerült azonosítani: a dioxinnal szennyezett, összesen 70 tonnányi áru Lengyelországból érkezett, de jelentős többségét már továbbszállították Romániába. Egy további, 6,5 tonnás tétel azonosítása most folyik, keresik, hogy az érdi raktárból hova fuvarozták. Az azonosított tételek egy része Írországból Angliába, majd Lengyelországba, onnan Magyarországra és innen Romániába került. Időközben az ír hatóságok vizsgálatai a szarvasmarhatelepekre is kiterjedtek, és az eddig megvizsgált 11 marhacsordából háromban fordult elő, hogy a kimutatható dioxin mennyisége 2-3-szorosa a megengedettnek. Az ír agrártárca az érintett csordákból megtiltotta a hús felhasználását, de nem rendelték el az összes ír marhahúskészítmény forgalmazásának tilalmát.
