BUX 139331.15 0,02 %
OTP 45480 0,4 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre közelebb a bérmegállapodáshoz

2008. november 23. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A munkáltatók elfogadhatónak tartják a minimálbérre épülő szakmunkás-minimumbérek rendszerének további egyéves fönntartását, és hajlandóak a január elsejei alkalmazására is, feltéve, hogy sikerül megállapodni a részletekről - derült ki az Országos Érdekegyeztető Tanács pénteki ülésén. Pataky Péter, az MSZOSZ elnöke üdvözölte az ajánlatot, és megemlítette, hogy a szakszervezetek szerint az elfogadható minimálbér 2009-ben havi 76,5 ezer forint, a legalább kétéves gyakorlattal rendelkező szakmunkás bérminimuma pedig 95 ezer forint lenne. Bár a szakszervezetek országos bérajánlási javaslatot nem tettek, továbbra is a reálbérek megtartása a céljuk. A kormány és a munkáltatók nem reagáltak a javaslatra, utóbbiak szerint további egyeztetések szükségesek. Abban valamennyi résztvevő egyetért, hogy kemény tárgyalások elé néznek.
A szociális partnereket többek között Veres János pénzügyminiszter tájékoztatta a jövő évre tervezett adóváltozásokról, majd a munkaadók kérésére kifejtette a hazatelepülő off shore cégeknek szánt adókedvezmény feltételeit: csak legálisan, hivatalosan, Magyarországról máshová történt befektetésből Magyarországra legálisan, hivatalosan, adózottan visszajött pénz esetén vehető igénybe az adókedvezmény, ha a vagyont állampapírba fektetik. Megemlítette, hogy a keddi szavazáson a módosítók közül a kormány két, már ismert változtatást támogat: az osztalékadó csökkentését 35 százalékról 25 százalékra, illetve a cégautóadót, amely szerint 1600 köbcentiig 7500 forint, fölötte 15 ezer forint legyen a havi adóteher. Az örökösödési adóval kapcsolatban elképzelhetőnek tartják, hogy a takarékbetétekhez hasonlóan az állampapír-befektetések is kikerüljenek az illetékköteles körből.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet