Balogh László (MSZP) országgyűlési képviselőt bízta meg a Daimler-Benz kecskeméti beruházásához kapcsolódó kormányzati teendők összehangolásával, valamint azok népszerűsítésével Gyurcsány Ferenc. A miniszterelnök elvárja, hogy ismereteimet, kapcsolatrendszeremet használjam fel annak érdekében, hogy az ország számára fontos beruházás zökkenőmentesen valósuljon meg - mondta az MTI-Ecónak a képviselő, aki korábban két cikluson keresztül vezette a megyei közgyűlést és a dél-alföldi regionális tanács elnöki tisztét is betöltötte. Azt szeretné, hogy a térségben működő vállalkozások minél nagyobb számban kapjanak lehetőséget arra, hogy a német autóipari konszern beszállítóivá válhassanak. A képviselő reméli, hogy továbbra is jól együtt tud működni Zombor Gábor (Fidesz) kecskeméti polgármesterrel, és személye valódi segítséget jelent a beruházáshoz kapcsolódó munkálatok gyors lebonyolításában.
