A "jelenlegi nehézségek" ellenére a francia vállalatok továbbra is valós érdeklődést mutatnak Magyarország iránt - áll a francia gazdasági minisztérium közleményében, amelyet Anne-Marie Idrac francia külkereskedelmi államtitkár ma kezdődő kétnapos budapesti látogatása alkalmával adtak ki. Az államtitkárt fogadja majd Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter. A programban egyeztetés is szerepel a tárca illetékes vezetőivel és francia cégek képviselőivel a még májusban Nicolas Sarkozy francia államfő és Gyurcsány Ferenc magyar miniszterelnök által aláírt stratégiai partnerségről szóló megállapodás kivitelezéséről. Ennek keretében az energetika, a mezőgazdaság, valamint az infrastrukturális fejlesztések, a high-tech iparágak és az innováció terén szeretnék erősíteni a két ország együttműködését. Az államtitkár látogatása során több francia érdekeltségű céget is felkeres.
