BUX 139331.15 0,02 %
OTP 45480 0,4 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A fizetésképtelenségi számokból még nem érezhető a válság

2008. november 18. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A fizetésképtelenségi mutatókban még nem jelentkezik markánsan a globális válság hatása: a Coface Hungary felmérése szerint a fizetésképtelenség miatt indított eljárások száma 11 százalékkal nőtt az idén az első kilenc hónapban az egy évvel korábbihoz képest. Ez a növekedés ugyan még nem haladja meg a 2007-es tendenciákat, de egyre inkább romlik a fizetési morál nemzetközi és magyar viszonylatban is. A válság várhatóan 2009-ben éri el tetőpontját. A felszámolási eljárások száma októberig 11,67 százalékkal, a végelszámolások száma pedig tíz százalékkal növekedett. Az ágazati bontásból kiderül, hogy az összes fizetésképtelenségi eljárás 26 százalékát kereskedelmi vállalkozások, további 17 százalékát építőipari cégek ellen indították az év első kilenc hónapjában. Számos eljárás indult turisztikai, ingatlangazdálkodási, valamint gépjárműipari vállalkozások ellen is. Az idei első kilenc hónapban a legtöbb eljárást a fővárosban (31 százalék), Pest megyében, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében (10 százalék) indították.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet