BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordkereslet a panelprogramra

2008. november 4. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Minden eddiginél többen pályáztak a megújult panel- és kéményfelújítási programra - közölte tegnap a sajtóval Jauernik István. Az Önkormányzati Minisztérium államtitkára elmondta, hogy a szeptember 30-ai határidőig mintegy kétezer lakóközösség - ez nagyjából százezer lakást, illetve negyedmillió lakost jelent - nyújtott be támogatási igényt energiatakarékos beruházás támogatására, illetve kéményfelújításra. A pályázók zöme, mintegy 93 ezer lakás, a panelprogramra jelentkezett, de az ezúton biztonságossá tehető hétezer kémény sem elhanyagolható - emelte ki az államtitkár. A felújítási kedv növekedése mindenképpen a panelprogram feltételei módosításának - a támogatás 500 ezer forintra emelésének és a kötelező önkormányzati támogatási rész eltörlésének - köszönhető. Növekedett az átlagos támogatási igény is, az eddigi 200 ezer forintról 310 ezer forintra.
A panel- és kéményfelújítási programra 2011-ig 30 milliárd forint áll rendelkezésre, ami azt jelenti, hogy az Önkormányzati Minisztérium minden pályázati igényt kielégít, amennyiben a beadott anyag a kiírási feltételeknek tartalmilag és formailag megfelel. A költségek egyharmadát fedező állami támogatás mellett az önkormányzatok 18 milliárdos keretet különítettek el erre a célra. Az államtitkár hozzátette, hogy újabb pályázati kiírás 2009-ben várható, amelyhez a remények szerint kevésbé feszített 2010-es költségvetésből biztosítanak forrást.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet