BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó szezon a kaposvári cukorgyárban

2008. október 19. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Eddig csaknem 130 ezer tonnányi répát dolgoztak fel a Magyar Cukor Zrt. kaposvári gyárában - mondta a Napinak Szeles Zoltán operatív igazgató. Az idén jó a cukorrépa minősége, a kedvező időjárás következtében 17 százalékos a növény cukortartalma, az elmúlt években átlagosan 15 százalékos cukortartalmú répát dolgoztak fel. Az utolsó magyarországi cukorgyár a tervek szerint 65 napos kampányt tart az idén, várhatóan 400-450 ezer tonna cukorrépát dolgoznak majd fel. Az idén jobbára vasúton érkezik a gyárba a répa, nemcsak az üzem környékéről, hanem a Duna-Tisza közéről is. A cukorrépa tonnájáért jelenleg 42,5 eurót adnak, de ebben benne van az uniós mellett az agrártárca kiegészítő támogatása is. Az osztrák Agrana tulajdonában lévő üzemben jelenleg 250-en dolgoznak. Az elmúlt években több beruházást is megvalósítottak, egyebek között 40 százalékkal, napi 6-7 ezer tonnásra bővítették az üzem kapacitását. Jövőre már száznapos kampányt terveznek, feltéve, hogy a termelőket is meg tudják nyerni ehhez. Jelenleg a jövő évre tervezett beruházás megvalósításának esélyeit vizsgálják.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet