Az OÉT október 31-én folytatja a jövő évi minimálbérről és az országos bérajánlásról szóló tárgyalásokat, azon továbbra is reálkereset-növekedést szeretnénk elérni, a kormány által tett bruttó 4-5 százalékos béremelési javaslatot nem tudjuk elfogadni, a munkáltatók által hangoztatott, biztos reálkereset-vesztést okozó nominális szinten tartási javaslat pedig tárgyalásra sem alkalmas, még akkor sem, ha a nemzeti csúcson egy milliárdos vállalkozó ezt javasolta - mondta a Napinak Borsik János, az Autonóm Szakszervezetek Szövetségének vezetője. Az OÉT munkavállalói oldalának soros elnöke szerint mindhárom fél kijelentette, hogy megállapodást szeretne, mivel az hosszabb távon csökkenti a bizonytalanságot, megállapodás hiányában nincs mihez viszonyítani a helyi alkukat. A kezdő álláspontok ismertek, az alkudozás most indul - mondja Borsik. A pénzpiaci válságot és a várható recessziót is figyelembe véve fognak a szakszervezetek is javaslatokat tenni: ha romlik a helyzet, tudunk alkalmazkodni is, megnövekedett felelősségünk tudatában nem szeretnénk irreális követelésekkel tárgyalóasztalhoz ülni - mondta. Borsik szerint szombaton a szereplők az új szerepben rejlő lehetőséggel nem tudtak élni, pedig módjukban állna, hogy széles társadalmi konszenzussal néhány alapvető dologban megegyezzenek.
