BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszaállítják a gabonafélék importvámját

2008. október 16. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európai Unió tagországai szakértői szinten megállapodtak, hogy az unióban visszaállítják valamennyi gabonafélére az importvámot, tekintettel a nemzetközi búza- és gabonaárak utóbbi időben tapasztalt csökkenésére - áll az Európai Bizottság közleményében. A vámok bevezetésének időpontját még pontosan nem tisztázták, erre várhatóan egy héten belül sor kerülhet. A szakértői döntést még jóvá kell hagynia az Európai Bizottságnak, majd a döntést ki kell hirdetni az EU hivatalos közlönyében. A vámok a kihirdetést követő harmadik napon lépnek életbe. Előzőleg az Európai Unió tagországai - ugyancsak szakértői szinten - júniusban még úgy döntöttek, hogy a jövő év június végéig meghosszabbítják a gabonaimport-tarifák felfüggesztését. A döntés ellen több európai termelői szövetség is tiltakozott, mondván, előbb meg kellene várni az aratás végét, illetve azt, hogy hogyan alakulnak az árak a kontinensen. A tagállamok agrárminiszterei tavaly határozták el, hogy a növekvő élelmiszerárak elleni fellépés egyik eszközeként nullára mérséklik a gabonák behozatalának vámját. A legtöbb gabonaféleség egyébként a nullás tarifa érvényessége alá tartozik.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet