Nincs változás a Mercedes kecskeméti gyárának beruházásánál, szóba sem került, hogy a Magyarországra tervezett üzemet a gazdasági válság érintené - mondta az RTL Híradónak a Daimler-Benz stuttgarti szóvivője. Florian Martens hozzátette: a kecskeméti gyárra mindenképpen szüksége van a konszernnek, mert ott készítik majd a Mercedes kompakt autóinak új generációját. A Mercedes-Benz Kecskeméten 800 millió euró értékben zöldmezős beruházásként épít új gyárat, amely mintegy 2500 új munkahelyet fog teremteni a régió lakói számára, a nemzeti összterméket pedig vélhetően egy-másfél százalékkal emeli majd. Az üzem kapacitása a tervek szerint évi háromszázezer autó lesz 2013-ra, a termelés várhatóan 2012-ben százezer darabbal kezdődik. A termékek között az A osztályú modellre épülő sportos terepjáró, egy kompakt (egyterű) és egy cabriolet is szerepel majd. Ez lesz egyébként a Daimler-Benz első kelet-európai üzeme.
