BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem érinti a válság a gyárépítést Kecskeméten

2008. október 13. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nincs változás a Mercedes kecskeméti gyárának beruházásánál, szóba sem került, hogy a Magyarországra tervezett üzemet a gazdasági válság érintené - mondta az RTL Híradónak a Daimler-Benz stuttgarti szóvivője. Florian Martens hozzátette: a kecskeméti gyárra mindenképpen szüksége van a konszernnek, mert ott készítik majd a Mercedes kompakt autóinak új generációját. A Mercedes-Benz Kecskeméten 800 millió euró értékben zöldmezős beruházásként épít új gyárat, amely mintegy 2500 új munkahelyet fog teremteni a régió lakói számára, a nemzeti összterméket pedig vélhetően egy-másfél százalékkal emeli majd. Az üzem kapacitása a tervek szerint évi háromszázezer autó lesz 2013-ra, a termelés várhatóan 2012-ben százezer darabbal kezdődik. A termékek között az A osztályú modellre épülő sportos terepjáró, egy kompakt (egyterű) és egy cabriolet is szerepel majd. Ez lesz egyébként a Daimler-Benz első kelet-európai üzeme.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet