BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Útfelújításról dönthetnek a román-magyar kormányülésen

2008. október 8. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Felújítják a Magyarországot és Romániát összekötő másodrendű utakat a két ország közötti átjárhatóság megkönnyítése érdekében. A terv kivitelezéséről várhatóan a soron következő együttes kormányülésen döntenek, október 21-én - adta közre az MTI-Eco a kolozsvári Krónika napilap internetes kiadásának értesülését. A terv olyan, jelenleg teljesen járhatatlan utakat érint, amelyek már csak régi térképeken azonosíthatóak Arad, Bihar, Szatmár és Temes megyében. Tánczos Barna, a román közlekedési minisztérium szakállamtitkára szerint az érintett településeken már előtanulmányokat is végeztek. A román kormány nekilátott a határ menti térségben felújításra szoruló hidak és utak leltárba vételéhez. A felméréseket a közlekedési minisztérium megyei képviselői végzik, bevonva a helyi önkormányzatokat is. Az útjavításra a pénzt a romániai regionális fejlesztési alap adja, és szükség lesz az önkormányzatok hozzájárulására is. Egyelőre csak a közutak felújításáról van szó, de a távlati tervek közt az egykori vasúthálózat visszaállítása és újabb helyi érdekű vasutak létrehozása is szerepel. A program határideje Románia 2011-es csatlakozása a schengeni övezethez.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet