BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szén-dioxidot adtunk el Belgiumnak

2008. szeptember 29. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Belgium kétmillió tonna szén-dioxid-kibocsátási egységet vásárolt Magyarországtól szeptemberben. Ez volt az első kibocsátásikvóta-értékesítés a világon - közölte a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium (KvVM). Az így befolyt bevételt a KvVM pályázati úton, kizárólag klímavédelmi célokra fordítja majd, jóllehet a tranzakció értékét nem közölte. Magyarország korábban a kiotói jegyzőkönyvben vállaltaknak megfelelően visszafogta az üvegházhatású gázok kibocsátását, mivel azonban a csökkenés a vállalt hat százalékon túl további mintegy 26 százalékos volt, az országnak lehetősége van arra, hogy a megtakarított kibocsátási kvóta értékesítésével magyar klímavédelmi beruházásokhoz teremtsen forrásokat. A klímabevételekből - a Nemzeti éghajlatváltozási Stratégia prioritásaival összhangban - a zöldtárca egy olyan támogatási rendszert működtet majd, amely többek között a lakossági és közszféra kibocsátáscsökkentését segíti elő. A tervek szerint még az idén kiírandó, több milliárd forint keretösszegű pályázaton többek között a meglévő épületek energiahatékony felújítására és alacsony energiafogyasztású új épületek építésére lehet támogatást nyerni.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet