BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Délelőttől használható a Megyeri híd

2008. szeptember 29. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megkapta az ideiglenes forgalomba helyezési engedélyt a Megyeri híd, amelyet az építtető Nemzeti Infrastruktúra Zrt. kért a hatóságoktól. Az engedély a híd mellett magában foglalja az M0 körgyűrű északi szektorának két rövid útszakaszát is. Az egyik a 2A út dunakeszi csomópontjától, a másik pedig a 11. számú főúton létesített csomópontról viszi a forgalmat a Megyeri hídra. A hídon és a két útszakaszon a délelőtti avatási ceremónia után indulhat el a forgalom. Az M0-s északi hídja kilenc hónapos csúszással készült el összesen 62 milliárd forintért. Az ország leghosszabb hídja 3,2 kilométeren húzódik a Duna két partja között, ebből 1860 méteren a folyó fölött ível át. A híd 47 méter szélességben kétszer két sávon engedi át a gépkocsiforgalmat, de gyalogosok és biciklisek is közlekedhetnek rajta, számukra külön sávot alakítottak ki a tervezés során.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet