BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizedével drágulhat a kenyér

2008. szeptember 22. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kenyér árának legalább 10-15 százalékos emelése szükséges a növekvő sütőipari költségek fedezéséhez, áremelés híján a mintegy 1400 magyarországi pékség harmada csődbe mehet egy-két éven belül - mondta Varga László, a Magyar Pékszövetség elnöke az MTI-Ecónak. Hasonlóan vélekedett augusztus végén az Agrár Európa Elemző-Tanácsadó Kft., hozzátéve, hogy a legkevesebb 10-15 százalékos átadási vagy más néven termelői áremelés csak az idei költségemelkedéseket ellensúlyozná. Varga László elmondta, hogy az egyes sütőipari cégek önállóan tárgyalnak a kiskereskedőkkel - köztük az áruházláncokkal is -, ezért bizonytalan, hogy az áremelést mikor és milyen mértékben tudják érvényesíteni. A pékszövetség elnöke közölte: egy átlagos fehér kenyér önköltsége 150-180 forint körül van kilogrammonként. Az összeg egyharmadát teszi ki a liszt, illetve a többi alapanyag ára, harmadát az energiaköltség, további részét pedig a munkabér, a közterhek, valamint az árrés és a szállítás költsége.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet