A belvárosban ma az egyik legbiztonságosabb módja a kerékpártárolásnak, ha a kis földalatti korlátjához vagy egy több száz kilós, lecsavarozott padhoz láncolja valaki a biciklijét - még akkor is, ha van kerékpártároló az adott útszakaszon. A tárolók jelentős része ugyanis nem megfelelő: a kerékpár nem a váznál, hanem a keréknél támaszkodik a szerkezethez, ami nemcsak a kikötést nehezíti, de a járgánynak sem tesz jót. Van persze pozitív példa is.
Üzlet, fodrászat vagy uszoda előtt elvileg viszonylag könnyű kerékpártárolókat kialakítani, csak a terület tulajdonosával kell egyezkedni ez ügyben; a járdán kialakítandó tárolókhoz építési engedélyt sem kell kérni. Ez persze nem annyira egyszerű: a kerékpárok bérbeadására szakosodott Budapestbike.hu több hónapos huzavona után tudta elérni, hogy irodájuk előtt egy néhány bicikli elhelyezését lehetővé tevő tárolót alakítsanak ki autós parkolóhelyeken.
Lehet, hogy ma már ez sokkal könnyebb lenne, legalábbis divat lett a fővárosban tárolókat elhelyezni. A hetedik kerületi polgármesteri hivatal nyár elején építtette azt a 300 férőhelyes parkolót a Madách téren, amelyet bárki ingyenesen használhat, később a Margitszigeten, a Palatinus előtt adtak át a forgalomnak egy komplett kerékpáros parkolót. Összességében persze a belvárosban felépített tárolók segítenék igazán a biciklivel közlekedőket. A főváros tervei között szerepel is ezek bővítése - hogy ezt milyen ütemben kívánják megvalósítani, arról lapzártánkig nem adtak tájékoztatást.
