Tegnap a kormány megtárgyalta a jövő évi adóváltozásokat érintő javaslatokat és a normaszöveget a terveknek megfelelően pénteken be is nyújtja az országgyűlésnek. A szövegben maradt néhány nyitott kérdés, ezeket péntekig az OÉT-tal és más szervezetekkel együtt átalakíthatja a kormány - mondta Budai Bernadett a kormányszóvivői tájékoztatón. Futnak egy kört a fuvarozókkal például az üzemanyagárakra épülő adókedvezménnyel kapcsolatban - azok a sofőrök, akik a normához képest tudtak üzemanyagot spórolni, annak értékét eddig megkapták juttatás gyanánt. Ezt a kedvezményt eltörölné a kormány, mondván, marginális és felesleges, ám a fuvarozók és a Volán-társaságok is ragaszkodnának hozzá. Egy másik, függőben lévő téma a házipénztárban lévő készpénzkészlet kérdése. A harmadik kérdéskör a természetbeni juttatások 11 százalékos ehójával kapcsolatos. Valószínűleg valamelyik lobbinak enged a kormány, vagyis elképzelhető, hogy bizonyos juttatásokat (ételutalványokat például) nem terhel majd a járulék. A hétfőn bejelentett terv, amely a lakásfelújítás után a magánszemélyeknek lehetővé tenné az áfa visszaigénylését (számla ellenében), valószínűleg szja-kedvezmény formájában valósulhat meg. Ennek mértéke legfeljebb százezer forint lenne, és 3,4 millió forint jövedelem alatt járna.
