BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét drágítja a benzint a Mol

2008. szeptember 15. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bruttó 5 forinttal emeli a 95-ös benzin nagykereskedelmi árát szerdán a Mol Nyrt. A mostani emeléssel a benzin átlagára 308 forint körüli lesz, míg a gázolajé 312 forint marad - értesült az MTI-Eco. A kutaknál 10-15 forintos árkülönbséget is tapasztalhatnak az autósok. A Mol legutóbb szeptember elején emelte - bruttó 3 forinttal - a benzin literenkénti nagykereskedelmi árát. A gázolaj ára augusztus közepe óta nem változott. A szakértők a benzin áremelését a tőzsdei jegyzések, illetve a dollár-forint árfolyam változásával magyarázzák.
Az olaj világpiaci ára eközben esik, nagyrészt a világ pénzügyi piacait sújtó, recesszióval fenyegető válság miatt. Tegnap délután mind az USA-ban irányadó WTI-t, mind a londoni Brentet héthavi mélyponton jegyezték: előbbi ára 6,28 dollárral, hordónként 94,90 dollárra, utóbbi 5,86 dolláros esés után 93,52 dollárra csökkent. A Cashline elemzői rövid távon a 80, az év végére az 50-60 dolláros árat sem tartják elképzelhetetlennek.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet