BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ehót szednének a képviselőktől

2008. szeptember 15. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A még be nem nyújtott adócsomag szerint lényegében mindenre, amit eddig adó és járulék nem terhelt, kiterjesztené a kormány a százalékos egészségügyi hozzájárulás megfizetését. Ebbe a körbe tartozik majd - hacsak az érdekképviseletek és egyéb lobbik meg nem fúrják - a természetbeni juttatások összes, eddig adómentes típusa és a képviselők béren kívüli költségtérítése is.
Utóbbi az előző parlamenti ciklusban ötmilliárd forint körüli összeget tett ki, ami évente több mint egymilliárd forint extra juttatás leosztását jelentette - és jelenti ma is - 386 képviselő számára. Ha az egyszerűség kedvéért 1,2 milliárd forintra becsült költségtérítés után jövőre meg kell fizetni a 11 százalékos ehót, akkor ez összesen 130 millió forinttal gazdagítja majd az egészségbiztosítási alap kasszáját.
A költségtérítésen és szállásköltségen túl egyéb címen is jár térítés. Azonban míg a frakcióknak jutó pénz után nem, a független képviselőknek járó rész után - mivel sem pártot, sem frakciót nem alkotnak - is elvileg meg kellene fizetni a 11 százalék ehót.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet