Várhatóan szeptember közepén adják át a forgalomnak az M0-s körgyűrű 26,5 kilométeres keleti szakaszát, amely az M5-ös és az M3-as autópályát köti össze. Az új útszakasz az EU Kohéziós Alapjának finanszírozásával, 284 millió euróból valósul meg, az építő a Swietelsky Kft. A szakaszt elvileg tavaly év végéig kellett volna átadni az M31-es, gödöllői bekötőúttal együtt, ám a SZIKE Környezetvédelmi Egyesület a bírósághoz fordult, mivel ellenezte az autópálya építését egy környezetvédelmi területen. A kétszer két sávos autóút építése több hónapot csúszott, menetközben pedig módosítottak a technológián is: a máshol alkalmazott aszfalt helyett ugyanis betonból építették meg a burkolatot, amely nagyobb tengelyterhelést visel el és az élettartama is hosszabb. A később autópályává fejleszthető autóút Ecser, Maglód, Pécel, Nagytarcsa, Csömör mellett halad el, érinti a XVII., a XVI. és a XV. kerületeket. Az útszakaszon a kivitelezők 12 felüljárós csomópontot alakítottak ki és 42 műtárgyat építettek.
