BUX 138797.87 -0,5 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Senkinek sem kell a borsodi gabona

2008. augusztus 24. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Borsod-Abaúj-Zemplén megyében szinte száz százalékban befejeződött az aratás, de a learatott gabonára nincs kereslet - mondta vasárnap a távirati irodának a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) megyei elnöke. Görcsös Ferenc szerint ez a helyzet nemcsak Borsodra, hanem az egész országra jellemző. A megyei elnök tragikusnak látja a kialakult helyzetet, ugyanis sem az árpára, sem a búzára nincs kereslet. Sem a takarmányra, sem a malmi minőségű gabonára nincs vevő - fűzte hozzá. Azt mondta, veszélyben a jövő évi termelés, hiszen a gazdák - mivel nem tudják eladni a gabonát - nem tudnak vetőmagot és egyéb, a vetéshez szükséges anyagokat vásárolni. A megyei elnök szerint a mezőgazdasági gépek lízingdíjait sem tudják fizetni, vagyis lényegében eladósodott az agrárium.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet