Borsod-Abaúj-Zemplén megyében szinte száz százalékban befejeződött az aratás, de a learatott gabonára nincs kereslet - mondta vasárnap a távirati irodának a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) megyei elnöke. Görcsös Ferenc szerint ez a helyzet nemcsak Borsodra, hanem az egész országra jellemző. A megyei elnök tragikusnak látja a kialakult helyzetet, ugyanis sem az árpára, sem a búzára nincs kereslet. Sem a takarmányra, sem a malmi minőségű gabonára nincs vevő - fűzte hozzá. Azt mondta, veszélyben a jövő évi termelés, hiszen a gazdák - mivel nem tudják eladni a gabonát - nem tudnak vetőmagot és egyéb, a vetéshez szükséges anyagokat vásárolni. A megyei elnök szerint a mezőgazdasági gépek lízingdíjait sem tudják fizetni, vagyis lényegében eladósodott az agrárium.
