Zökkenőmentesen zajlott le a BKV paraméterkönyve szerinti átállás első etapja - összegezte Mihálszky Gábor, a vállalat közlekedési vezérigazgató-helyettese pénteken az új rendszer legfrissebb, vagyis akkor még egynapos tapasztalatait. A változások egyharmada lépett életbe most, a java szeptember 6-ától jön - a két ütemezés annak alapján oszlik meg, hogy mi kapcsolódik valamelyik metróvonalhoz.
Szeptembertől az első metrószerelvények hamarabb, az utolsók később mennek majd, emellett a Deák Ferenc téren bevárják egymást - utoljára erre a hetvenes évek elején volt példa, amikor megindult a harmadik vonalon a közlekedés. Az utolsó járatindulás kitolásával együtt a metróvonalakat érintő egyéb busz-, villamos- és trolibuszviszonylatok menetrendje is módosul, igazodva a metrómenetrendhez. Vagyis a metrós járatok menetrendje szeptembertől változik, a többi augusztustól.
A metró mellett a másik csúcskihasználtságú kötöttpályás jármű, a négyes-hatos villamos menetrendje is korszerűsödött a nagyvárosi életmódhoz igazodva: késő este csak a hatos jár, viszont jóval tovább, fél egyig; a négyes viszont hamarabb, fél tizenegykor remízbe megy.
A buszok számozása is jelentősen átalakult: megszűnnek a piros jelzésű járatok, helyette E jelzést kap például a gyors hetes. A járatszámok nagy átlagban három számjegyűek lesznek, így nem lesz ugyanolyan számozású busz és más járat, a hatos busz például 206-os lesz szeptembertől, a 78-as pedig 178-as már múlt hét óta és a 73-as is megszűnt, helyette egységesen 173-as lett a járat.
