BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még augusztusban jön az IPv6 az Externetnél

2008. augusztus 12. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Externet Nyrt. augusztus közepétől megkezdi az IPv6 bevezetését. A társaság először alaphálózatát készíti fel az új formátumú ip-címek kezelésére, a fejlesztés második fázisában pedig saját szerverein végzi el a szükséges módosításokat. A felhasználók várhatóan 1-2 hónapon belül igényelhetnek IPv6-os címeket.
Minden egyes, az internethez kapcsolódó eszköz úgynevezett ip-azonosítóval rendelkezik, az IPv6 az eddig alkalmazott IPv4-gyel szemben jóval több internetes cím kiosztását teszi lehetővé. A régihez képest az új formátumú címzés szinte kimeríthetetlen számú kombinációt biztosít. Előbb-utóbb minden szolgáltatónak be kell vezetnie az IPv6-ot, ugyanis a rendelkezésre álló mintegy 4 milliárd régi cím hamarosan elfogyhat. Az Externet számításai szerint ez 2-3 éven belül következhet be.
Az új formátum bevezetésével nem állítja át a szolgáltató teljes infrastruktúráját IPv6-ra, hanem a jelenlegi IPv4 szolgáltatásaival párhuzamosan már újabb formátumú címeket is kaphatnak az előfizetők. Mivel egyre többen keresik az új szabványt nyújtó szolgáltatókat, az Externet szeretne az elsők között lenni, ahol ilyet igényelhetnek az ügyfelek - tudtuk meg Várkonyi Ádámtól, a szolgáltató marketingigazgatójától. A mintegy 50 ezer adsl-előfizetőt kiszolgáló Externet számára az IPv6 elindítása pénzügyi értelemben nem igényelt beruházást, a szolgáltató meglévő berendezései ugyanis alkalmasak az új szabványú ip-címek kezelésére - mondta Várkonyi. Az átállás műszaki előkészítése csaknem három hónapig tartott.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet