BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az idén még teli tankkal kell a Balatonra menni

2008. augusztus 7. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csak a jövő év elejére készül el az M7-esen a Balatonlellénél épülő benzinkút, vagyis fél évig még teli tankkal kell az autópálya balatoni szakaszára hajtani. Jelenleg Siófok után több mint nyolcvan kilométeren keresztül nem lehet az autópálya mentén tankolni, de a köztes szakaszon már épülnek a kutak és pihenőhelyek (Napi, 2008. augusztus 6.). Először a balatonkeresztúri kút fogadja majd az autósokat a 167. kilométerszelvénynél: várhatóan novemberben készül el a létesítmény. A közelebbi, a 139. kilométernél épülő, balatonlellei pihenőre viszont 2009 elejéig biztosan várni kell, vagyis hetven kilométer hosszan kút nélkül marad a sztráda. A csúszás oka az, hogy míg a balatonkeresztúri pihenőnél a Shell csak magát a kutat építteti, addig a balatonlellei töltőállomás mellett a komplex pihenő megépítéséért is a Mol felel. Az azonban bizonyos, hogy több ilyen kúttalan autópálya-szakasz nem lesz Magyarországon. A most épülő M6-os esetében ugyanis a koncesszió maga a vagyonkezelő, vagyis a folyamatos kútépíttetés megoldható (az állami beruházásoknál más a megrendelő és a vagyonkezelő, és az átadás miatt csúszott a megrendelés). Az állami beruházásoknál pedig a megrendelő Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. és a vagyonkezelő Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központ közösen írja ki a töltőállomások kialakítását célzó tendereket.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet