BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bukott vízi túra

2008. július 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tegnap vált egyértelművé, amitől féltünk: le kell fújni a szerdán induló Tisza-túránkat. A vízállással nem lett volna gond, hiszen addigra Tiszabecsnél levonul az ár, ám rengeteg szemét és fatörmelék került a folyóba, ami miatt veszélyessé vált. Az ár levonultával fertőtleníteni kell, s csak ezután lehet hajóba szállni.
A Vidám Delfin kempingjében egész nap őrültek háza volt - fogalmaztak az utazási irodában -, folyamatosan csöngtek a telefonok, hiszen minden indulást le kellett mondani, ki tudja meddig. A hajóbérletre fejenként ötezer forintot fizettünk be, amit vis maiorra hivatkozva nem térít vissza a társaság, de akár jövő nyáron is leevezhetjük. Ezenkívül előre megváltottuk a vonatjegyet is, 4800 forintért, ez némi utánjárással biztosan visszaváltható lesz.
A Vidám Delfin nem tudta megmondani, meddig tart a vízre szállási tilalom, arról pedig nem akartak beszélni, mennyit veszítenek azon, hogy több napig nem lesz vendégük. A hajók díját nem számolva a tiszabecsi kemping a szállásdíjat és a vendégek fogyasztását bukja. A panzió teljes kihasználtsága mellett (ez 14 fő), tíz sátorban húsz sátorozóval számolva napi ötvenezer forint a szállásdíj, ha tehát egy hétig üres a kemping, csak ezen 350 ezer forint a mínusz, és akkor az evés-ivást még nem is számoltuk bele.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet