Tegnap este hat órakor összesen 609 kilométer hosszan volt valamilyen árvízvédelmi készültség 15 különböző folyó és patak magyarországi szakaszán. Ebből 71,5 kilométeren harmadfokú, 212,5 kilométeren pedig másodfokú a készültség. Harmadfokú árvízvédelmi készültség van érvényben a Hernádon, a folyó tegnap este Gesztelynél tetőzött. Másodfokú az árvízvédelmi készültség a Tiszán Tiszabecsnél és Tivadarnál, a készültség ma Vásárosnamény és Záhony között várhatóan harmadfokúra nő. Eddig több mint százmillió forintot költöttek a védekezésre, az elmúlt 24 órában mintegy kétezer ember vett részt a munkálatokban. Azt még megbecsülni sem lehet, hogy mennyibe kerül majd összesen az árvízvédelem, mivel minden évben adódik valamilyen extra költség. Ilyen volt két és négy évvel ezelőtt a helikopterek bevetése, az idén pedig egy ellopott zsilip miatt kellett 18 embert kirendelni egy szakaszhoz, hogy homokzsákokkal állítsák meg a folyót. Eddig százezer homokzsákot, ötezer köbméter homokot és 15 ezer négyzetméter fóliát használtak fel a szakemberek. A belvízzel elöntött terület nagysága elérte a négyezer hektárt.
