Gyenesei István sportért felelős miniszter a Kolonics György tragikus halálát követő napon utasította a sportszakállamtitkárságot, hogy az Országos Sportegészségügyi Intézetet bevonásával soron kívül mérje fel azokat az edzőhelyeket, olimpiai műhelyeket, ahol az élsportolók nagy fizikai terhelésnek vannak kitéve, és életmentő készülék, defibrillátor biztosítása indokolt lehet. Az első felmérések szerint jelenleg valamennyi központi edzőtábor megfelelő mértékben el van látva életmentő eszközökkel - tudatta a szakállamtitkárság. A miniszter ugyanakkor intézkedést sürgetett, mert a Csepel SC vízitelepén, ahol a sportoló tragikus halála bekövetkezett, ilyen készülék nem volt. A szövetségekkel és sportműhelyekkel szorosan együttműködve, Gyenesei tervei szerint meg fogja találni a szükséges forrást ahhoz, hogy minden olyan igényt ki lehessen elégíteni, ami az élsportolók életét védi váratlan helyzetekben is.
